Пульпіт

Пульпіт - це запалення пульпи зуба,яке виникає в результаті проникнення в нього патогенних мікроорганізмів, характеризується нестерпно сильним болем, болями від температурних подразників і найчастіше загострюється в нічний час.


Причини пульпіту
Основна – пульпіт найчастіше виникає як ускладнення нелікованого карієсу зуба.З каріозної порожнини запалення просувається по внутрішній порожнині зуба в пульпу кореня. Найтяжчий варіант – запалення тканин розташованих біля верхівки кореня.

Однак,пульпіт не завжди пов”язаний із карісом зуба.Аналогічні процеси в пульпі можуть відбуватися у випадку травми зуба,наприклад, тріщини або сколу, або ж при перепадах температури чи дією хімічних факторів (кслоти,луги).Симптоми пульпіту

Головним симптомом пульпіту є гострий самовільний біль, який має приступоподібний характер і частіше посилюється в нічний час,особливо в положенні лежачи.Біль нелокалізований,може іррадіювати в скроню,вухо або глотку,тому хворий не завжди може вказати причинний зуб.
У початковій стадії приступи таких болей бувають короткочасними, швидко стихають і проявляються рідко, один-два рази на тиждень.
У міру розвитку процесу біль стає частішим,збільшується його тривалість.

{backbutton}