Карієс

Ніщо нам не дається так легко і не ціниться так дорого, як посмішка. Посміхаючись, людина використовує всього 17 м'язів обличчя. Хмурячись - вже 43 м'язи. Посмішка - чудовий спосіб розслабитись та відпочити, а також підняти настрій собі та іншим. Посміхніться - і вам посміхнуться у відповідь. Ви, напевно, помічали, що проста щира посмішка непомітно зближує людей. Посмішка, що йде від щирого серця, несе в собі добро та турботу. Кожного разу, посміхаючись, мі потроху покращуємо цій світ. Так чому ж дехто не любить дарувати посмішку оточуючим? Що їх змушує стримувати її?

Карієс - найпідступнішій ворог посмішки!

Погодьтеся, нелегко широко посміхатися, якщо Ви не впевнені в здоров'ї та красі своїх зубів. А головною загрозою для здорових зубів був і лишається карієс. Згідно зі статистикою Асоціації Стоматологів України, поширення карієсу серед дорослого населення України становить понад 94%. Ця хвороба починається непомітно. Спочатку під час та після їжі на поверхні зубів утворюється кислота, яка розчиняє мінеральні компоненти емалі (процес демінералізації). Потім з'являються "білі плями" - це початкова стадія карієсу. Якщо цей процес не зупинити, то в емалі утворюються дірки і зуб починає руйнуватися. І - прощавай посмішка.
Карієс зубів (caries dentis) — це патологічний процес, що розви¬вається після прорізування зубів і характеризується демінералізацією та руйнуванням твердих тканин зубів з наступним утворенням дефек¬ту у вигляді каріозної порожнини. За сучасними уявленнями, розвиток карієсу відбувається внас¬лідок складної взаємодії зовнішніх і внутрішніх чинників, що реалі¬зується в системі мікроорганізм — слина — структура емалі. Карієсогенну дію мікроорганізмів пов'язують з утворенням ними зубної бляшки. Вона є конгломератом, основу якого становлять мікро¬організми, фіксовані на полісахаридній стромі, що різною мірою на¬сичена мінеральними речовинами. Зубна бляшка щільно прилягає до поверхні зуба і розташовується над пелікулою — тонкою органіч¬ною плівкою, що вкриває емаль зуба.Крім карієсогенної дії зубної бляшки, важливу роль відіграють чинники, що зумовлюють стійкість або сприйнятливість до карієсу зубів (перенесені і супутні хвороби, неповноцінне харчування та ін.;
Встановлено, що у дорослих та дітей, які перенесли гострі інфекційні хвороби або ж хворіють на хронічні хвороби внутрішніх органів і систем, особливо часто виникає карієс зубів.
Карієс – інфекційне контагіозне та мультифакторне захворювання, для розвитку якого необхідні такі умови:
- наявність карієсогенної мікрофлори
- наявність субстрату для життєдіяльності бактерій – рафінованих вуглеводів
- наявність зубів і певного середовища, де розвивається процес

{backbutton}