Дорослі проблеми дитячих зубів

Формування зубів у плода починається з п'яти тижнів. У цей період закладаються зачатки молочних зубів і стійкість їх до карієсу. В дванадцять тижнів настає друга фаза, яка характеризується формуванням внутрішніх органів та систем організму. Порушення цього процесу може також відобразитися на стані молочних зубів.
Для третьої фази (п'ятий місяць) характерне формування зачатків постійних зубів, розташування їх на щелепі. Головне значення при цьому має генетична інформація батьків. Тобто, якщо вони мали нездорові зуби, то прогнозувати, що в дитини буде "голлівудська посмішка" дуже складно. Спадковість проявляється строго регулярно в кожному поколінні.
Крім цього, неповноцінне харчування матері, її хвороби, недостатність мікроелементів, приймання ліків, несприятлива екологія призводять до порушення формування органів.

Період дитинства характеризується певними фазами - прорізування, формування коренів та зміна зубів.
На 6-7 місяці життя дитини починають з'являтися перші молочні зуби. До цього моменту коронка того чи іншого зуба вже сформована. Прорізування відбувається в певний визначений час індивідуально.
На 20-30 місяці життя (тобто у віці 2-2,5 років) у дитини повинно бути 20 зубів.
Розвиток кореня зуба та його остаточне формування відбувається лише після повного прорізування коронки зуба. В тимчасових зубів цей період триває протягом 1,5-2 років.
З п'яти років у дітей починається ріст постійних зубів і корені молочних поступово розчиняються (резорбуються). Коли ростуть постійні зуби, дуже важливо, щоби молочні були ще на своєму місці, тому що вони є:
-провідниками напрямку росту для постійних зубів;
-матеріалом для їх побудови;
-стимулятором росту
- створюють місце для постійних зубів, що в подальшому зменшить ризик виникнення зубощелепних аномалій та деформацій.


На прийомі в стоматолога дуже часто батьки запитують, чи необхідно лікувати молочні зуби?
Вони ж тимчасові. Хіба в молочних зубів є корені? Нерви?
Звичайно є. І корені, і нерви.
Нервово-судинний орган зуба (пульпа) в молочних зубах за об'ємом є більшим, ніж у постійних, а стінки - тоншими. Відповідно, молочні зуби швидше руйнуються і сильніше болять. Тому вони також потребують догляду. Не менше двох разів на рік потрібен огляд стоматолога, а при потребі - лікування.
Дуже важливо, щоби дітей приводили до стоматолога не тоді, коли вже болить, адже лікарю необхідно встановити контакт із малюком. Від моменту першого спілкування з лікарем залежить його подальше ставлення до стану своїх зубів. Стрес, що зазнає дитина в перше відвідування стоматологічного кабінету, дуже часто стає причиною страху до лікування зубів, який залишається на все життя.


Що любить усмішка

Грудне вигодовування – золотий стандарт для харчування та розвитку дитини. Та після шестимісячного віку необхідна системність харчування. У дітей, яких довго годували материнським молоком (до року і більше), спостерігається множинний карієс зубів. Лактоза – карієсогенна, тому до харчування малечі необхідний грамотний підхід.

У дитячій їжі повинна бути обмежена кількість вуглеводів, слід “налягати” на овочі – парені, тушені та сирі. Не варто захоплюватися картоплею (особливо пюре) та манною кашею: після вживання таких страв необхідно відразу ж чистити зуби.

{backbutton}