Індивідуальне чищення зубів


Чищення зубів Чищення зубів

Чищення зубів Чищення зубів

Стандартний метод

Жувальні поверхні верхніх та нижніх зубів чистять підмітальними рухами вправо-вліво.

Зубний ряд умовно поділяють на декілька сегментів: моляри, премоляри та передні зуби із кожної з сторін.Чистять зуби при незімкнених зубних рядах. Щітку розміщують під кутом 45 градусів до поверхні зуба.Починають чистити з вестибулярної ( щічної) поверхні верхньої щелепи зліва, здійснюючи щіткою по 10 підмітаючих рухів зверху-вниз (від ясен), після чого переходять до наступних сегментів.

Після цього чистять піднебінну поверхню верхніх зубів, рухаючися по сегментах від лівого до правого боку, здійснюючи на кожному сегменті по 10 підмітаючих рухів. На нижній щелепі зуби чистять в твій же послідовності.

При чищені піднебінної і язикової певерхонь зубів верхньої та нижньої щелеп щітку розміщують перпендикулярно до зубного ряду на верхній щелепі ручкою вниз, на нижній щелепіц – ручкою вверх.

Чищення закінчується круговими рухами по вестибулярній поверхні із захопленням зубів, ясен і переміщенням щітки направо.


Метод Леонарда

Зубну щітку розміщують перпендикулярно до вертикальної поверхні зубів, здійснюють вертикальні рухи в напрямку від ясен до коронки зуба. Вестибулярні поверхні чистять при зімкнених зубних рядах. Жувальні поверхні – рухами вперед-назад. Метод дозволяє запобігти пошкодженню ясен.

Метод Басс

Щетинки щітки повинні знаходитися під кутом 45 градусів до поверхні зуба, при цьому кінчики частково проникають в ясенну боріздку та міжзубні рпоміжки. При чищенні здійснюють вібруючі рухи вперед-назад.Метод дозволяє якісно очистити пришийкову ділянку молярів...

Метод Фонеса

При зімкнених зубних рядах щетинками щітки, розміщеними перепендикулярно до вестибулярної поверхні зубів, здійснюють кругові рухи. Язикові та жувальні поверхні очищають тими ж рухами при незімкнених зубних рядах.

Метод обертання щітки

Щетинки щітки розміщують на слизову оболонку ясен. Обертаючими рухами щітку просувають до коронки зуба. Ці рухи повторюють 10-12 разів в кожному з сегментів зубних рядів.

Метод Рейте

Щетинки встановлюють паралельно осі зуба, вільними кінцями вони повинні прилягати до ясенного краю.При чищенні здійснюють ковзаючі рухи вперед-назад.

Метод Сміта-Белла

Рухи щітки повторюють щлях просування їжі при жуванні. Щітку розміщують перпендикулярно до жувальної поверхні і в цьому положенні при слабкому надавлюванні і обертанні просовують в напрямку до ясен.

Метод Чартера

Використовують як для чищення зубів, так і для масажу ясен. Зубну щітку встановлюють так, щрб щетинки знаходолися під кутом 45 градусів до ясенного краю. Кінчики щетинок розміщені в напрямку ріжучого краю зуба. Не забираючи щетинок, зберігаючи їх похиле положення, здійснюють м’які вібруючі та кругові рухи, при яких щетинки проникають в міжзубні проміжки...

Метод Стілмана

Зубну щітку розміщують так, щоб кінці щетинок розміщувались частково на яснах і частково на пришийковій ділянці зуба. Натискають на ясенний край до видимої анемічності ясен, здійснюючи щіткою слабкі вібруючі обертаючі рухи. Рухи припиняють для відновлення кровообігу в яснах. Аналогічно очищують язикрві поверхні. Жувальні поверхні очищують щетинками, направленими перпендикулярно до оклюзійної(жувальної) поверхні.

Найбільш розповсюджені помилки при чищенні зубів:

1.Перевага виключно горизонтальних рухів при чищенні всіх поверхонь зубів.
2. Чищення лише вестибулярних поверхонь зубів.
3. Недостатня кількість рухів при чищенні.
4. Припинення чищення зубів при появі кровоточивості ясен ( пам’ятайте – поява кровоточивості як правило – наслінок наявності зубних відкладень).

{backbutton}