Стоматологи оголосили війну газованим напоям

Стоматологи провідних країн світу оголосили війну виробникам газованих напоїв. У ході дослідження було встановлено, що більшість прохолоджувальних напоїв є сильногазованими, що, у свою чергу, впливає на здоров'я наших зубів. Вживання сильногазованих напоїв призводить до руйнування зубної емалі, яка захищає зуби. У результаті зуби стають чутливішими, реагують на холодне, гаряче, кисле, втрачають міцність. Псування емалі призводить до виникнення карієсу, а надалі - до руйнування зуба.

«Групу ризику», зазвичай, складає молодь. В результаті досліджень британські вчені встановили, що 90%  газованої води вживають діти дошкільного віку та підлітки. Як альтернативний варіант стоматологи пропонують просто змінити склад газованих напоїв: додати кальцій та інші компоненти, які б сприяли, якщо не зміцненню зубної емалі, то, хоча б, її збереженню. Також вони вимагають від найбільших виробників прохолоджувальних напоїв (таких як Coca-Cola, PepsiCo) максимально зменшити вміст газів.

А для тих, хто ніяк не може жити без улюбленої газованої води, стоматологи рекомендують притримуватись хоча б таких простих порад:

Вживати газовані напої лише разом із їжею

Не пити їх натщесерце

Використовувати спеціальну трубочку («соломинку»)

Не забувати про зубну пасту та щітку