Гормон стресу

На дворі продовжує процвітати фінансова криза. Від цього набирають свої оберти депресії та стреси, які, в свою чергу, на думку вчених, прямо пов'язані зі станом наших зубів. Учені Американської академії періодонтологіі з'ясовували, що розвиток хвороб пародонту залежить від психологічних факторів (високою тривожності, депресії, сильного почуття самотності, стану хронічного стресу).

На думку дослідників, на хворобу пародонту діє гормон стресу - кортизолу, що при підвищеному рівні сприяє ушкодженню ясен і щелепних костей. Безсумнівно, на стан здоров'я ваших зубів впливають щоденні звички (чистити зуби вранці і ввечері, після їжі) або їх зміни: зазвичай у час стресу людина забуває про елементарну гігієну, вживає у великих кількостях алкоголь, нікотин, ліки. Все це не тільки сприяє руйнуванню щелепних кісток, але й провокує будь-яке захворювання.

Зрозуміло, що на дворі стрес, но его надо как-то уникати, запобігати. До речі, натуральне виноградне вино сприяє подоланню депресії (природно, у певній кількості!), До того ж, вона чудово захищає зуби і бореться з багатьма захворюваннями ясен.