Зубні прикраси

Напевно, не існує людей, які не хотіли б мати міцні, рівні і красиві зуби. При цьому красу білосніжної здорової посмішки можуть доповнити і спеціальні зубні прикраси.

Так, прикраса зубів блискучими стразами підкреслить індивідуальність і оригінальність стилю будь-якої людини, приверне увагу і захоплені погляди оточуючих людей. Крім цього, зубні прикраси сприяють бажанню частіше посміхатися, а значить, створювати гарний настрій собі і співрозмовникові, залишаючи приємне враження від спілкування.

Найчастіше при прикрашенні зубів стразами декоративні елементи прикріплюються до верхніх передніх зубів. Зубні прикраси зазвичай мають невеликі розміри і можуть виготовлятися не тільки зі стразів, а й з дорогоцінних каменів і металів. Існує кілька видів зубних прикрас: стрази, твінклси і скайлси.

Стрази для зубів - Це штучні кристали невеликого розміру, які кріпляться до зубів за допомогою спеціального клею. Кріпляться стрази на досить нетривалий термін. Максимальний час, протягом якого стрази можуть триматися на зубах, становить від кількох тижнів до двох місяців.

Скайси - Це мініатюрні дорогоцінні камені, які обробляються за спеціальною технологією і проходять відповідну огранку. За зовнішнім виглядом скайси не дуже сильно відрізняються від стразів. Скоріш за все, тільки їх господар буде знати дійсне походження виблискуючої крапельки у своїй усмішці. Однак при цьому скайси будуть триматися на зубах набагато довше стразів. Вони прослужать своєму господареві кілька років.

Твінклси - Це фігурки, які можуть бути абсолютно будь-якими за бажанням клієнта. Тут все залежить тільки від  уяви та вподобань. Стрази або дорогоцінні камінці лише доповнять вишуканий дизайн твінклса. Найпоширенішими каменями, що використовуються в твінклсах, є діаманти, аквамарини, сапфіри і звичайно ж стрази, що імітують будь-який вид дорогоцінного каменю.


У сучасній стоматологічній практиці існує два види технології прикрас зубів стразами та іншими фактурами.

Перший спосіб називається дент-арт і заснований на принципі аплікації, коли прикраси кріплять до зуба спеціальним клейовим складом. При цьому внутрішня сторона прикраси, яка буде стикатися з зубом, повинна бути ретельно відшліфована і оброблена спеціальною речовиною. При такій технології контакт прикраси із зубом буде максимально щільним, емаль не піддаватиметься руйнуванню, а сама процедура не вимагає великих витрат часу.

Друга технологія – інкрустація, в процесі якої в зубі просверлюється отвір, в який вставляється пломба. До пломби в свою чергу і кріпиться прикраса. При використанні інкрустації прикраса буде знаходитися в зубі дуже тривалий час, набагато довше, ніж при дент-арті.

Зуби можна прикрашати і з практичною метою. Наприклад, щоб приховати індивідуальні недоліки зубів (нерівності, пігментацію і т. п.). Крім того, існують спеціальні сапфірові брекет-системи, які не тільки виправляють прикус або вирівнюють зуби, але й прикрашають посмішку.