Новий засіб для запобігання карієсу
Німецькі вчені розробили новий засіб для запобігання карієсу - жувальну гумку, що містить пробіотики, повідомляє журнал Chemistry and Industry. Пробіотики - це живі мікроорганізми, які при попаданні в шлунково-кишковий тракт людини в достатній кількості справляють позитивний вплив на здоров'я людини. Ці мікроби, зокрема лактобактерії біфідумбактеріі, здатні витісняти шкідливі бактерії і відновлювати порушений баланс мікрофлори. Продукти, збагачені живими бактеріями, зокрема йогурти, широко застосовуються для боротьби з дисбактеріозом кишечника і пов'язаних з ним захворювань.
Фахівці хімічної компанії BASF додали в жувальну гумку, а також в зубну пасту і рідину для полоскання рота пробіотичні бактерії Lactobacillus anti-caries. Ці бактерії здатні ефективно протистояти шкідливим стрептококами Streptococcus mutans, перешкоджаючи їх прикріплення до поверхні зубів і знижуючи їх концентрацію. Streptococcus mutans сприяють розвитку зубного карієсу: вони перетворюють цукор, що надходить з їжею, в агресивні кислоти, які руйнують зубну емаль. Розробники протестували жувальну гумку на достатньо великій кількості людей і з'ясували, що вона здатна істотно зменшувати рівень шкідливої бактерії, повідомив представник компанії BASF Андреас Рейндл.
Секс рятує
Секс не тільки приносить задоволення та насолоду, але й рятує від ... зубного болю, та що там говорити: покращує стан зубів. Такі результати досліджень вчених Королівського університету в Белфасті та співробітників Американського товариства репродуктивної медицини.
Вчені з'ясували, що активна інтимна життя значно послаблює і навіть зовсім знімає зубну біль і відмінно позначається на якості зубної емалі. Вся справа в тому, що під час статевого акту у людини виробляються ендорфіни, так звані «гормони щастя», які мають знеболюючий ефект.
Секс - це найприємніша профілактика карієсу, так як під час бурхливих ласк виробляється велика кількість слини і підвищується концентрація в ній антибактеріальних речовин, які знищують всіх мікробів, так шкідливих для нашої зубної емалі. До того ж, секс покращує кровообіг в організмі, в тому числі і порожнини рота, що робить десна більш здоровими, а зуби більш міцними.
Кожен восьмий начальник не пускає працівника до стоматолога
Ще 13% босів активно перешкоджають визитам підлеглих до стоматолога в робочі години або самі визначають нещасним час, який, на їх погляд, найбільш зручно, щоб без зриву робочого процесу вилікувати зуби. Такі дані наводить британське видання Chroniclelive, посилаючись на результати щорічного стоматологічного огляду групи компаній Simplyhealth.
Поки начальники ведуть боротьбу за робочий час, їх підлеглі страждають не тільки від стоматологічних, але і від соціальних проблем. Три чверті службовців зізналися, що поганий стан зубів, на їхню думку, негативно позначається на їх кар'єрному рості і положенні всередині колективу. Ці відчуття підтвердили й самі керівники компаній. Близько половини начальників, при виборі менеджера для особистої зустрічі з клієнтом, звертають велику увагу на стан зубів підлеглого, а ще третина зізнається, що ніколи не підвищить по службі людини, що має погані зуби або неприємний запах з рота.
Фільтри для води небезпечні для зубів
Американські дантиста закликають населення не ставити домашні фільтри для очищення води, оскільки такі фільтри практично повністю «очищають» воду в тому числі і від корисних мікроелементів і мінералів, необхідних організму, що набагато небезпечніше ніж вода з допустимою кількістю металів.
Особливо сильно від нестачі мікроелементів страждають зуби. Домашні фільтри практично на 100% видаляють з води фтор, який зміцнює структуру емалі зубів. «Фтор може практично повністю відновити структуру емалі після впливу на неї харчових кислот з соків чи лимонаду, тому дуже корисно прополоскати рот невеликою кількістю звичайної води з-під крана, щоб змити залишки напоїв і наситити емаль фтором, а ще краще почистити зуби фторосодержащей зубною пастою »- пояснює Джон Коен директор Фонду стоматологічного Здоров'я.
Біле вино небезпечно для білизни зубів
Раніше вважалося, що головний ворог білосніжних зубів - це червоне вино, однак дослідники стоматологічного факультету університету Нью-Йорка стверджують, що світла різновид напою набагато більш потужний «забруднювачі», оскільки про таке його вплив на емаль до сих пір не підозрював ніхто.
Вчені занурювали зуби корів у ємності з білим і червоним вином і тримали їх там протягом години, а потім опускали в ємність з чаєм. Виявилося, що зуби, полежала в білому вині, фарбуються пігментні речовинами чаю ані трохи не менше, ніж ті зуби, які «купалися» в червоному вині.
«Занурення зубів у біле вино на час подібно до ефекту, що виникає, якщо протягом обіду чи вечері потягувати келих вина,-пояснює Марк Вулф, співробітник факультету стоматології Нью-Йоркського університету. Кислоти, що містяться у вині, створюють шорсткості і поглиблення на поверхні зубів, через які пігменти з інших напоїв проникають глибоко в емаль ».
Перші бормашіни з'явилися в доісторичний період
Дивну знахідку обнародували Роберто Макчіареллі (Roberto Macchiarelli) і його колеги з французького університету Пуатьє (Universit? de Poitiers): приблизно за 8 тисяч років до винаходу новокаїну доісторичні пацієнти лікували зуби висверліваніем отворів за допомогою кам'яних "бормашін".
На доісторичному кладовищі в Пакистані вчені знайшли 11 зубів від скелетів чотирьох жінок, двох чоловіків і трьох людей, стать яких визначити не вдалося, які показали сліди роботи дантиста кам'яного століття.
Всі зуби продемонстрували сліди зносу вже після того, як ці отвори були зроблені, підтверджуючи, що свердління було виконано на живих людях, які продовжували жити і після процедури. Малоймовірно, що отвори ці просвердлити в декоративних цілях, так як всі зуби зі слідами неолітичних "бормашіни" знаходилися глибоко в роті.
Дослідники думають, що ця робота була зроблена, щоб ослабити біль, оскільки чотири із знайдених зубів показали ознаки руйнування, а щелепа, принаймні, однієї людини - сліди великої інфекції. Один із стародавніх пацієнтів мав три просверленних зуба, а інший - один зуб, який свердлити двічі.
Отвори мають діаметр від 1 до 3 міліметрів і глибину від 0,5 до 3,5 міліметрів. При таких параметрах свердлення викликало, очевидно, сильний біль. "Ці люди підняли здатність протистояти болю на новий рівень", - сказав Макчіареллі.
На ділянці розкопок були знайдені і кремнієві свердла, разом з бусинками з кістки, черепашок і бірюза. Автори дослідження вважають, що вміння створювати крихітні свердла дантиста неоліту запозичили у творців прикрас.
Проблеми із зубами призводять до передчасним пологам
Американські вчені виявили, що однією з причин, що провокують передчасні пологи, є проблеми в порожнині рота.
Використовуючи техніку клонування генів, було встановлено, що приблизно 60% бактерій, виявлених в амніотіческой рідини жінок, у яких спостерігалися передчасні пологи, не виявляються традиційними методами культивування мікрофлори, частина мікробів вдається виявити лише за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Цікаво те, що ці бактерії потрапляють в плаценту в тому числі і з порожнини рота.
Хвороботворні мікроорганізми, що провокують руйнування емалі зубів і запалення ясен, становлять чималу небезпеку і для майбутньої дитини, так як разом з кров'ю бактерії розносяться по всьому організму. При попаданні мікроорганізмів у навколоплідних води відбувається внутріамніотіческое запалення, що є предрасполагающім фактором для передчасних пологів.
Дане дослідження дозволило більш точно встановити етіологію запалення, а значить пацієнтка, у яких є ризик передчасних пологів, лікарі зможуть вибрати оптимальний курс і характер лікування.
Довідка: У Росії та США близько 8% жінок проходить через передчасні пологи. Серед чорношкірих жінок цей відсоток ще вищий - 17%.

Проблеми із зубами призводять до передчасних пологів

Американські вчені виявили, що однією з причин, що провокують передчасні пологи, є проблеми в порожнині рота. Використовуючи техніку клонування генів, було встановлено, що приблизно 60% бактерій, виявлених в амніотіческой рідини жінок, у яких спостерігалися передчасні пологи, не виявляються традиційними методами культивування мікрофлори, частина мікробів вдається виявити лише за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Цікаво те, що ці бактерії потрапляють в плаценту в тому числі і з порожнини рота.

 

Хвороботворні мікроорганізми, що провокують руйнування емалі зубів і запалення ясен, становлять чималу небезпеку і для майбутньої дитини, так як разом з кров'ю бактерії розносяться по всьому організму. При попаданні мікроорганізмів у навколоплідних води відбувається внутріамніотіческое запалення, що є предрасполагающім фактором для передчасних пологів.

Дане дослідження дозволило більш точно встановити етіологію запалення, а значить пацієнтка, у яких є ризик передчасних пологів, лікарі зможуть вибрати оптимальний курс і характер лікування.

Довідка: У Росії та США близько 8% жінок проходить через передчасні пологи. Серед чорношкірих жінок цей відсоток ще вищий - 17%.