Завдяки стародавнім, зубна емаль розповість про тривалість життя сучасних людей.

Американські вчені-антропологи на чолі з Джорджем Армелагосом провели дослідження зубної емалі стародавніх людей, повідомляє нам Dentistry.co.uk. і встановили, що існує зв'язок між різними дефектами емалі зубів і тривалістю життя людини. Зокрема Джордж Армелагос стверджує, що люди, що мають дефекти емалі зуба ще на стадії розвитку плоду або в ранньому дитинстві, як правило, досягнувши зрілого віку живуть менше за своїх однолітків.

За словами відомого біоархеолога, зуби є ідеальним носієм інформації з минулого. Етапи процесу розвитку зубної емалі вивчені досить добре, і тому з великою точністю можна визначити вік дитини, в якому почалися негативні зміни.

Зубна емаль у дитини формується кільцеподібно, починаючи з другого триместру вагітності його мами. Доведено, що неякісне і неправильне харчування, різні хвороби, стреси, шкідливі звички майбутніх мам призводять до перебоїв у розвитку емалі зубів дитини. В результаті чого на юній, незміцнілій зубній емалі плоду утворюються борозенки, що призводять згодом до утворення різних дефектів.

Цікаві опубліковані факти цих досліджень: Так, наприклад, в племені австралопітеків, які жили на нашій планеті близько одного мільйона років тому, стародавні люди з дефектами зубної емалі жили на дванадцять років менше, ніж їх одноплемінники зі здоровими зубами.

Аналогічна інформація була отримана при дослідженні останків стародавніх індійців, що проживали на території сучасного штату Іллінойс, США. Різниця в тривалості життя тут вже становила близько п'ятнадцяти років.